Hulusi Türkeri Kimdir ?

Hulusi Türkeri
Hulusi TÜRKERİ, Egeli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Tamamı yüksek tahsil yapmış 5 çocuklu ailede, babası emekli askeri pilot, annesi ev hanımıdır. İlkokulu Eskişehir, Adana ve İzmir’de okudu. Ortaokul ve liseyi İzmir’de okuyan Hulusi Türkeri, liseyi babasının atanması ile Diyarbakır’da  tamamladı ve fen kolundan mezun oldu. Yüksek Tahsilini Türkiye çapında yüksek başarı ile kazandığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve ardından, birincilikle girdiği B.İ.T.İ.A.- B.İ.T.Y.O.  da sürdürdü  ve  mezun oldu. Bir süre resmi okullarda, ücretli öğretmenlik yaptı.

Balıkesir İli ve ilçelerinin 1969 yılından itibaren, ilk  dershane kurucusu olarak, eğitim tarihine geçti.
Onbinlerce öğrenci yetiştiren Balıkesir ve Edremit ATEŞ Deshaneleri, Edremit DEMAY Dershanesi, DERİN Akademi kurumlarının kurucu müdürlüğünü yapmış ayrıca İstanbul Büyük Dershane Genel Koordinatörlüğü ve Matematik Bölüm Başkanlığı, Şişli Eğitim Kurumları’na bağlı 7 kurumun Genel Koordinatörlüğü ve Matematik Bölüm Başkanlığı ile İstanbul Pertevniyal Lisesi - Eğitim Vakfı Dershanesi Genel Koordinatörlüğü ve Matematik Bölüm Başkanlıkları görevlerini yapan kurucu bu arada Milliyet Gazetesi Üniversite ve Fen Lisesi Hazırlık sayfalarına yıllarca soru hazırladı, 17 ülke öğrencilerine İngilizce olarak YÖS, matematik ve IQ dersleri verdi. Gerek kendi ülkelerinde, gerekse Türkiye Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarına hazırladı. Türkiye’nin ilk DMS-KMS-KPSS kurslarını, kitap ve deneme sınavlarını hazırladı. O tarihten beri KPSS –ALES-DGS-YGS - LYS  giriş ve matematik uzmanlığı yapmaktadır.

Birçok matematik anlatım, soru bankası, hazırlık dergisi, deneme sınavları ve ulusal gazete eğitim sayfaları çalışmaları bazında 46 yıldır eğitime emek veren Hulusi Türkeri evli ve 4 çocuk babasıdır. Halen fiili olarak, öğretmenlik ve yöneticilik  görevlerini sürdürmektedir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2016 © demayakademi.com.tr. Tüm haklarımız saklıdır.